خرید و فروش ملک در شهر اندیشه | 02165504860

09125638635-09124806448

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تأکید بر اینکه نیمه دوم امسال شاهد رونق بیشتر معاملات مسکن خواهیم بود، گفت: رشد قیمت مسکن در حد تورم حاکم بر کشور را شاهد هستیم و کاهش نرخ سود بانکی به هدایت سرمایه‌‌ها به تولید مسکن کمک خواهد کرد.

حسام عقبایی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص آخرین وضعیت بازار مسکن گفت: وضعیت معاملات مسکن رو به بهبود است و این اتفاق جدید در اصلاح سیاست‌های بانکی اگر در سال ۹۵ رخ می‌داد پارسال شاهد رونق بازار مسکن بودیم.وی افزود: بنابراین تأخیر در اصلاح سیاست‌های بانکی باعث شد عبور از رکود نیز به تأخیر بیافتد، اگر اصلاح سیاست‌های پولی و بانکی با سرعت بیشتر و در سال ۹۵ رخ می‌داد مطمئناً در سال گذشته شاهد رونق بازار مسکن بودیم.

عقبایی با تأکید بر اینکه هنوز هم اصلاح سیاست‌های پولی و بانکی به‌طور کامل رخ نداده، اما تغییرات خوبی در حال رخ دادن است ادامه داد: کاهش نرخ سود بانکی به هدایت برخی از سرمایه‌گذاری‌ها در حوزه تولید و تولید مسکن کمک خواهد کرد. رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: کاهش نرخ سود بانکی می‌تواند به بالا رفتن قدرت خرید، رونق ساخت‌وساز و فروش واحدهای خالی از سکنه کمک کند و ازآنجاکه شاهد فرارسیدن سررسید تسهیلات بانکی برای خرید مسکن در سال جاری هستیم بالا رفتن قدرت خرید متقاضیان می‌تواند موجب رونق خریدوفروش شود.

*روند تولید مسکن واحدهای کوچک در شش‌ماهه اول امسال رشد مناسبی داشته

عقبایی گفت: روند تولید مسکن واحدهای کوچک در شش‌ماهه اول امسال رشد مناسبی داشته است و مفهوم آن این است که بازار مسکن می‌تواند رونق بهتری بگیرد اما درمجموع باید اذعان داشت که وضعیت بانک‌های کشور به دلیل سیاست‌های اشتباه و اجرای سیاست‌های بنگاه‌داری وضعیت خوبی نیست.

وی ادامه داد: بنابراین اگر بانک‌ها می‌خواهند خود را از این وضعیت بحران بنگاه‌‌داری نجات دهند، لازمه آن این است که وضعیت تولید مسکن و بازار مسکن رونق پیدا کند تا پول‌هایی که در حوزه مسکن ذخیره‌سازی و سرمایه‌گذاری کرده‌اند به چرخه بانکی برگشته و به تعهداتی که در قبال مردم داده‌اند، عمل کنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اواخر امسال را می‌توان به‌طور مشخص از تعبیر رونق مسکن استفاده و آن را لمس کنیم.عقبایی گفت: پیش‌بینی من این است که در سال ۹۶ سونامی قیمت و جهش قیمت نخواهیم داشت، اما رشد نسبی تورم وجود دارد.وی افزود: در شهر تهران در ۱۰ روز نخست شهریورماه ۵ هزار و ۴۸۱ قرارداد خریدوفروش و ۵ هزار و ۵۸۸ قرارداد اجاره داشتیم که نسبت به پارسال تغییر چندانی نداشته است اما نسبت به مردادماه رشد خوبی داشته است.

به گفته عقبایی در مرداد ۱۹ هزار و ۸۴۶ قرارداد خریدوفروش و ۲۰ هزار و ۴۳ قرارداد اجاره داشتیم که نسبت به تیرماه شاهد رشد بودیم.

منبع : www.khabarfarsi.com


ارسال پاسخ