خرید و فروش ملک در شهر اندیشه | 02165507313

09125638635-09124806448

درحالی‌که وزیر راه و شهرسازی بازار خریدوفروش ملک مسکن مهر را ممنوع اعلام کرده است اما هنوز آگهی فروش آپارتمان با وام ۲۰ میلیونی مسکن مهر و کارمزد ۴ درصد به چشم می‌خورد.
بازار خریدوفروش ملک

بازار خریدوفروش ملک و مسکن مهر در اندیشه


موضوع بازار خریدوفروش ملک و مسکن مهر در اندیشه از طریق آگهی روزنامه در هفته‌های اخیر واکنش‌های زیادی را برانگیخت بطوریکه سرانجام وزیر راه و شهرسازی خریدوفروش مسکن مهر را ممنوع اعلام کرد.
اما با سرک به آگهی‌ها می‌توان رد پای نوع دیگری از خریدوفروش مسکن مهر را دید که علاوه بر آثار سوء خریدوفروش یک آپارتمان بدون سند، احتمال سوءاستفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه را هم فراهم می‌کند.
بر این اساس مسکن مهر که بناشده با استفاده از زمین رایگان و تسهیلات ارزان‌قیمت، برای اقشار ضعیف جامعه، مسکن فراهم کند در بازار داغ آگهی‌های خریدوفروش در حومه تهران، میان خریدارانی که واجد شرایط بودن آن‌ها مشخص نیست، به فروش می‌رسد.
از سویی فروشندگان این واحدها که آپارتمان خود را با عنوان وام مهر و کارمزد ۴ درصد به فروش می‌رسانند خود را بنگاه‌های املاکی معرفی می‌کنند که کدرهگیری دارند و درواقع کاملاً قانونی هستند. این در حالی است که خریدوفروش مسکن مهر از سوی بنگاه‌های املاک در حومه تهران ممنوع بوده و تمامی معاملات مسکن مهر باید در شهرهای جدید صورت گیرد.
بنابراین مشخص نیست که این بنگاه‌های املاک بر اساس چه مجوزی حق خریدوفروش آپارتمان‌هایی را دارند که با وام مسکن مهر و کارمزد ۴ درصد به فروش می‌رسد و اینکه چه نظارتی وجود دارد که خریداران واجد شرایط مسکن مهر باشند.
همچنین این موضوع هم مطرح می‌شود که چرا متقاضیان مسکن مهر که در ابتدا برای این آپارتمان‌ها ثبت‌نام کرده‌اند به‌جای سکونت، این واحدها را می‌فروشند و آیا در ابتدا متقاضیان واجد شرایط برای خرید آن ثبت‌نام کرده‌اند.

با ۱۰ میلیون تومان صاحب آپارتمان شوید

بر اساس این گزارش،  بنگاه املاک در حومه تهران مطرح کرده که با ۱۰ میلیون تومان می‌توانید صاحب آپارتمان شوید! در ادامه این آگهی آمده: ۲۰ میلیون تومان وام مهر با کارمزد ۴ درصد.
در آگهی دیگری هم عنوان‌شده با ۱۰ میلیون تومان نقد، ۱۰ میلیون تومان رهن و ۲۰ میلیون تومان وام مهر با سود ۴ درصد و الباقی ۱۸ ماهه می‌توانید یک آپارتمان خریداری کنید.
البته تعداد این آگهی‌ها زیاد است و به نظر می‌رسد که جلوگیری از خریدوفروش آپارتمان‌های مسکن مهر نیاز به نظارت بیشتری از سوی وزارت راه و شهرسازی دارد و از سویی سازمان ثبت‌اسناد کشور هم باید سرعت بیشتری برای صدور سند داشته باشد.

 

بازار خریدوفروش ملک


ارسال پاسخ