خرید و فروش ملک در شهر اندیشه | 02165504860

09125638635-09124806448

سال گذشته دولت مانند امسال در اواخر تابستان با پایین آوردن نرخ سود بانکی باهدف اینکه رونقی در بازار مسکن مخصوصا رهن و اجاره ایجاد شود متأسفانه هیچ عکس‌العملی در بازار کشور ایجاد نشد کاهش نرخ سود بانکی در کوتاه‌مدت تأثیری در بازار مسکن نشان نداده است.

رونق بازار مستاجران در فصل پاییز

بر این اساس، در فروردین‌ماه با ۳۷٫۴ میلیون ریال پایین‌ترین و در مهرماه با ۳۹٫۳ میلیون ریال بالاترین قیمت مسکن را شاهد بودیم؛ تعداد معاملات مسکن نیز از ابتدای سال تاکنون کاهش‌یافته، اما بازهم در فروردین‌ماه با چهار هزار و ۹۱۵ معامله کمترین و در خردادماه با ۱۵ هزار و ۶۶۱ معامله بیشترین معاملات مسکن را شاهد هستیم که در این هشت ماه منطقه ۵ تهران بیشترین سهم از معاملات مسکن را به خود اختصاص داده است.

مستأجران تابستان ۹۶ را با فراز و نشیب‌هایی به پایان رساندن .با شروع فصل پاییز و پایین آمدن نرخ سود بانکی نقل و انتقالات مستأجران  و بازار اجاره‌بها مسکن دستخوش تغییرات قرار گرفت.همواره با پایین آمدن نرخ سود بانکی بازار اجاره‌بها متحمل بیشترین تأثیر را داشته ، به گزارش ؛ تابستان ۹۵ نرخ اجاره‌بها به مدد کاهش نرخ سود بانکی تا ۵۰ درصد افزایش یافت. امسال نیز همین رویه تکرار شد و نرخ‌ اجاره‌بهای واحدهای مسکونی حدود ۵۰ درصدی رشد کرد، گرچه مسئولان، مدیران و دست‌اندرکاران مسکن معتقدند نرخ اجاره‌بها در حدود ۱۰ درصد افزایش‌یافته است.

با شروع فصل پاییز دیگر خبری از تقاضای فراوان در بازار اجاره مسکن نیست ، به گزارش فعالان این بخش بازار اجاره‌بها هرساله با شروع فصل پاییز رو به افول بوده است .این در حالی است که در تابستان موجران در قیمت رهن  و اجاره به‌هیچ‌وجه موضع خود را تغییر نمی‌دادن.در این فصل مالکان برخلاف تابستان منعطف شده اندی و فایل‌های خود را باقابلیت تبدیل به رهن و اجاره با بنگاه‌های املاک و سایت های مسکن  می‌سپارند.

منبع
www.entekhab.ir


ارسال پاسخ