خرید و فروش ملک در شهر اندیشه | 02165504860

09125638635-09124806448

ملک و املاک در کشور ما رشد زیاده داشته است و همچنین هم در حال رشد است . در این بازار خرید و فروش قیمت گذاری ملک بسیار مهم است .درک درست از زمان مناسبِ خرید ملک، افزایش قیمت، رکود در بازار املاک و سایر شاخص‌ها به تصمیم گیری درمورد خریدی ارزشمند کمک می‌کنند.در ادامه عواملی را موجب بالا و پایین قیمت املاک می شوند ، را بررسی خواهیم کرد.

قیمت گذاری ملک

۱- ارزش گذاری مناسب برای فروش ملک تان : شناخت از بازار مسکن در بازه ی زمانی بسیار مهم می باشد.قبل از اقدام به فروش ، باید از قیمت خانه های مشابه با خانه خود در محله چه قیمت هایی را پیشنهاد می کند .بهتر است قیمت های سال گذشته ، شش ماه گذشته ، و قیمت های فعلی را بررسی کنید.همواره در معاملات قیمت هایی که در ذهنتان دارید در زمان معامله انجام نمی شود برای مثال اگر برای ملک خود قیمتی که در نظر گرفته اید ۵۰۵,۰۰۰ تومان باشد باید قیمت ۴۹۰,۰۰۰ تومان را در نظر بگیرید.با مشخص شدن رنج قیمت می توانید افرادی که در رنج قیمت ۴۵۰,۰۰۰ تومان و ۵۰۰,۰۰۰ تومان را جلب کنید. از نظر روانشناسی و تجربه نشان داده شده است که افراد اعداد زیر صدگان برایشان جذاب تر می باشند.تا به حال چند بار قیمت‌هایی نظیر ۰۰۹.۹ و ۱۹.۹۰۰ تومان را دیده‌اید و قیمتی‌هایی مشابه؟ این قیمت‌ها یک بار روانشناختی دارند که به آستانه ۱۰ تومان و ۲۰ تومان نرسیده‌اند.

۲- هزینه کمسیون و پورسانت را در نظر داشته باشید : اگر شخص خود شما قصد دارید نسبت به فروش ملک اقدام کنید ، هزینه های پورسانت را محاسبه کنید.برای مثال قیمت فروش ملک‌ها معمولا تا جایی بالا می‌رود که هزینه‌های کمسیون را پوشش دهد و معمولا ۴-۶ درصد بیشتر می‌شود.اگر شما خودتان ملک را می‌فروشید ۱-۲ درصد قیمت را پایین بیاورید تا سهم ۲-۳ درصدی مشاوراملاک خریدار را نیز محاسبه کرده باشید.

۳- ارزیابی قیمت ملک خود : در صورت همکاری با یه مشاور املاک ، به طور خودکار تخمینی از یک قیمت خواهید داشت که شامل قیمت فروش های مشابه ملک و تورم بازار مسکن در روز های آینده خواهید داشت.در صورتی هم که شما با یک مشاور کار نکنید بهتر است با سه مشاور متفاوت در تماس باشید تا سه قیمت تخمینی را داشته باشید. مشاوران املاک عادت دارند که در وهله اول قیمت‌ها را کم ارائه کنند چرا که افراد را به چشم مشتریان بالقوه می‌بینند. ضرورتی برای حضور مشاور املاک در محل مورد نظر نیست . اگر آدرس را به او بدهید با توجه به محله می توانید یک تخمین در دفتر خود بزند ولی به هر حال ممکن است برای تخمین دقیق‌تر بخواهد ملکتان را بازدید کند.

۴- درک خریدار یا فروشنده : خود را جای خریدار قرار دهید و ببینید که در قبال قیمت درخواستی ملک شما چه چیزهای دیگری می‌توانید دریافت کنید. معمولا فروشندگان به صورت احساسی به خانه خود وابسته‌اند و نمی‌توانند به صورت عینی آن را ارزش‌گذاری کنند. هنگامی که شما اطراف را ببینید خواهید فهمید که چه کسانی در حال فروش هستند و ممکن است ایده‌ای برای بهتر کردن جایگاهتان در بازار کنونی دهد.


ارسال پاسخ