خرید و فروش ملک در شهر اندیشه | 02165504860

09125638635-09124806448

به نقل از بیتوته ، خانه اصیل ایرانی در قدیم‌ها سبک زندگی مردم بر تمام جوانب زیستی‌شان تأثیر می‌گذاشت مانند معماری و خانه‌سازی که در آن حریم‌ها رعایت می‌شد و اهل خانه آرامشی داشتند که در خانه‌های امروز اثری از آن نیست.سخن گفتن پیرامون فرهنگ ایرانی بسیار سنگین و دشوار است زیرا که پشتوانه این فرهنگ چندین هزارساله , مملو از تجربیات و فراز و نشیب‌های گوناگون است . امروزه با ساخت آپارتمان ها و برج‌های قد و نیم قد در سطح شهر حسرت خانه و محله‌هایی قدیمی و اصیل و معماری غنی ایرانی را به دل نسل‌های بعد گذاشته است به همین دلیل گاهی که دلم می‌گیرد، راهی محله‌های قدیمی تهران می‌شوم؛ همان محله‌هایی که هنوز بوی زندگی می‌دهند

خانه اصیل ایرانی

چگونه یک خانه اصیل ایرانی داشته باشیم؟

یکی از دانستنی های خرید مسکن این است که بدانیم چگونه یک خانه اصیل ایرانی داشته باشیم؟ امروزه که امکان داشتن حیاط و حوض در حیاط و … آنچه از اجزای اصلی معماری یا خانه اصیل ایرانی است خبری نیست به همین دلیل بیشتر افراد سعی دارند تا با وسایل اصیل ایرانی خانه خود را تزیین کنند.سراغ وسایلی بروید که متناسب با سبک زندگی ایرانی و اسلامی خودتان است و سلیقه شما آن را می‌پسندد. ظروف سنتی ایرانی باآن‌همه رنگ و لعاب و هنری که در خودشان دارند فضای شاد وزنده‌ای به خانه شما می‌دهند. این را فراموش نکنید که شما قرار است این ظروف را هرروز ببینید و با آن‌ها و رنگ و روحشان زندگی کنید.
ازآنجایی‌که آپارتمان‌های کوچک ما جایی برای مانور زیادی نمی‌باشد با همین چند نکته می‌توانید فضایی آرام‌بخش را با خاطرات خوب درست کنید.

استفاده از کوسن‌های طرح بته‌جقه 

اگر یک‌بار سراغ یک مغازه تخمه‌فروشی بروید قطعاً گوشه‌ای از دلتان را میان انحنای بته‌جقه‌های طرح‌های مختلف آنجا خواهید گذاشت. تنوع رنگ‌ها و اندازه‌های طرح این نوع پارچه‌ها آن‌قدر زیاد است که بتواند سلیقه‌های مختلف را در کنار وسایل و رنگ‌های متفاوت راضی نگاه دارد. این پارچه‌ها را در کنار دوخت‌های زیبایی از انواع پارچه‌های ایرانی تصور کنید. این مجموعه می‌تواند به‌عنوان رومیزی یا حتی تابلوی زیبایی روی دیوار خانه شما جا خوش کند.

خانه اصیل ایرانی

 


ارسال پاسخ